Loading

Mutlu Makina’dan PLC Kontrollü MTL64 çok testereli Granit ST Makinası

1997 yılından beri Burdur’un Bucak ilçesinde faaliyet gösteren ve kısa sürede yurtiçi ve yurtdışında yaptığı işlerle makina sektöründe ülkemizin önde gelen firmalarından olmayı başaran Mutlu Makina Limited Şirketi kendi üretimleri olan Full Otomatik Tek/Çift Bantlı Ebatlama ve PLC Kontrollü Otomatik Yükleme-Boşaltma Vakum Makinası’ndan kendisini başarıyla söz ettirmişti.

Tecrübesi, inançları ve mutlak başarıyı oluşturduğu vizyonuyla dünya standartlarını yakalamış uluslararası bir marka olan Mutlu Makina sektöre yeni bir makina daha kazandırdı.

Özellikle Türkiye’de granit ocaklarının faaliyete geçmesinden sonra granit makinalarına da ağırlık veren Mutlu Makina bir çok yeniliği de sektöre kazandırmıştır. İtalyan makinalarına kafa tutar hale gelmiş olup, yaptıkları makinalar ile ithalatın önünü kesip hedef olarak ihracatını arttırmıştır.

İnsan gücünden ve zamandan tasarruf sağlayan PLC Kontrollü MTL64 Çok Testereli Granit ST Makinası 200 kW motor gücü 1300’lük 64 adet testere ile 480 mm eninde serbest boy olarak 2’lik ve 3’lük plakayı kesebilme kabiliyetine sahiptir ve Türkiye’de ilk defa üretilmiş.

MTL64 Çok Testereli Granit Este Makinasından kesilen blok, vagon yardımıyla TY1000 Otomatik Vakumlu Alt Kesim Makinası’na gelir ve yatay alt kesim yapılır, kesilen taş BK3000-TBC Tek Bantlı Başkesme Makinası’na yüklendikten sonra ebatlanmaya başlar. Ring sistemi ile çalışan bu hat el değmeden çalışmaktadır.

MTL27 Çok Testereli Granit ST Makinası günlük ortalama 120 metrekare üretim sağlarken MTL64 Çok Testereli Granit ST Makinası 300 metrekareye kadar yani 2,5 kat daha fazla üretim yapabilmektedir.

Ekonomiye dair görüşlerini sorduğumuz Hüseyin Mutlu “Ülkemizin geçerdiği zor zamanlara rağmen başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın kararlı duruşu olmak üzere Devletimizin izlediği doğru ekonomi politikaları sayesinde ithalata tamam, ihracata devam diyoruz. Üretimimize hız kesmeden devam ediyoruz.” dedi.

Kırgızistan, Kazakistan, İran, Tunus, Fas, Etiyopya, Rusya, Cezayir, Bulgaristan, Yunanistan, Libya, Mısır, Suudi Arabistan vb. ülkelere ihracat yapan Mutlu Makina yurtdışı fuarlarınada önem vermektedir. Önümüzdeki İtalya, Etiyopya ve Cezayir Fuarlarına hazırlanmaktadır.

https://stoneworldtr.com/mutlu-makinadan-plc-kontrollu-mtl64-cok-testereli-granit-st-makinasi/